Винуватець зник з місця ДТП: інструкція як діяти

Що робити, якщо ДТП сталося на дорозі?

Отже, ваше авто було пошкоджено іншим транспортним засобом під час руху. Ви зупинилися, як вимагають правила дорожнього руху, а винуватець аварії – ні. Не потрібно намагатися наздоганяти, підрізати або зупиняти нахабу – це може створити аварійну ситуацію і завдати ще більш серйозної шкоди.

Ви повинні:

1. зупинити авто, включивши аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки.

переконатися, що немає інших постраждалих в тому числі серед людей.

2. визначитися хто міг стати випадковим свідком аварії (люди на зупинках громадського транспорту, інші водії, випадкові перехожі і ін.), візьміть у них контактні дані або попросіть дочекатися поліцію.

3. викликати патрульну службу.

4. залишатися на місці ДТП до приїзду поліції, що не переміщує транспортний засіб.

5. по можливості сфотографуйте розташування машини і пошкодження, які були їй завдані.

 6. при фіксації факту ДТП спробуйте згадати і описати максимально точно як все сталося в тому числі авто винуватця. Можливо, у вас або у інших учасників дорожнього руху був відео реєстратор – це спростить пошук.

7. зібравши всі можливі дані про другому учаснику ДТП, зверніться до відділення поліції і подайте заяву про факт нанесення вам матеріального збитку.

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО АВТО ПОШКОДИЛИ ПІД ЧАС СТОЯНКИ?

Якщо ж пошкодження вашого авто сталося під час його стоянки і ви в цей момент були відсутні і виявили сліди зіткнення, коли повернулися до машини, алгоритм дій:

1. викликати патрульну службу

2. спробувати знайти свідків (опитати перехожих, сусідів, можливо поруч знаходитися магазин або відділення банку, де могла відбуватися відеозйомка вулиці і т.д.)

3. сфотографувати розташування авто і пошкодження.

4. скласти заяву за фактом нанесення вам матеріального збитку.

 

ФОНД ЗАХИСТУ ПОТЕРПІЛИХ В ДТП

За фактом ДТП з невстановленим транспортним засобом, в якому ви є постраждалою стороною, рекомендуємо звернутися до фонду захисту потерпілих у результаті ДТП. Даний фонд створено Моторно страховим бюро України (МТСБУ). Для отримання регламентної виплати окрім перелічених вище кроків, необхідно:

1. переконатися в наявності у вас чинного на дату ДТП полісу цивільної відповідальності (ОСЦВ)

2. негайно (пізніше 3-х робочих днів) з дня аварії, письмово звернутися в МТСБУ із заявою форму можна завантажити на сайті МТСБУ

3. НЕ ремонтуйте авто до огляду його експертом

4. підготуйте документи за фактом ДТП.

 

Якщо ж ваше авто застраховане на випадок збитку по КАСКО, то весь процес набагато легший і приємніший. Досить повідомити в свою страхову компанію і діяти згідно з інструкціями аварійного комісара.

 

До уваги пішоходів, які постраждали в ДТП, винуватець якого втік:

виклик поліції, фіксація факту нанесення тілесних ушкоджень, заяви за фактом таких пошкоджень, збір всіх чеків, квитанцій та інших документів, які підтверджують витрати на лікування – обов’язкові! Термін повідомлення МТСБУ – 3 робочих дня або як тільки стане можливим!

Бережіть себе!