Склад автомобільної аптечки

Аптечка водія рятує життя в аваріях, коли потерпілим потрібна термінова перев'язка чи реанімація. Вона виявляється корисною і в дрібних негараздах - забоях під час зміни колеса, випадкових порізах і опіках від розлитої кави. Тож розповімо, як її укомплектувати та про що треба пам'ятати.

Весь вміст будь-якої автоаптечки ділиться на два комплекти:

Для зупинки кровотеч (Набір №1) – згідно зі статистикою, близько 80% людей, які загинули в автомобільних аваріях, загинули ще до приїзду швидкої допомоги саме від крововтрати.
Для надання першої допомоги при травмах (Набір №2).

Що ж належить до складу автомобільної аптечки? Перелік засобів, які обов'язково повинні знаходитися, досить прості, а принцип застосування зрозумілий з інструкції. Це:

Обов'язковий набір №1 для зупинки кровотечі

 

Обов'язковий набір №2 для надання допомоги при інших травмах

 

Також в аптечку можна додати:

Кожен з двох наборів основного комплекту автомобільної аптечки повинен лежати в окремому поліетиленовому пакеті-кишені.

Термін придатності автомобільної аптечки  

Термін «придатності» автоаптечки без лікарських препаратів (лише перев'язувальні засоби, серветки) – приблизно 4,5 роки. В іншому термін залежить від дозволеної тривалості зберігання інших засобів – так, гумові джгути та пластирі можна зберігати близько 6 років, після чого обов'язково замінювати на нові, а лікарські препарати можуть мати різний термін придатності.

Де зберігати автомобільну аптечку 

Місце для зберігання автомобільної аптечки визначає підприємство-виробник. Для більш надійного зберігання аптечку розміщують у футлярі або сумці. Пам’ятайте, аптечку необхідно міцно закріпити у місці зберігання. 
 Іноді у транспортному засобі нема місця, яке б підходило для розташування аптечки. У таких випадках її варто зберігати в легкодоступному місці. При цьому аптечка не повинна перегріватися від двигуна чи сонячних променів.

Адмінвідповідальність

За керування транспортними засобами з технічними несправностями (отже й без аптечки) на водіїв накладають штраф у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 340 грн. Водії, які надають послуги з перевезення пасажирів, у таких випадках сплачують штраф у розмірі 40 НМДГ, тобто 680 грн. Так скеровує ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Будьте здорові!
 


 

українська
english