Україну атакує новий штам коронавірусу "Омікрон". Ідентифікований у Південній Африці наприкінці листопада, він дуже відрізняється від своїх попередників.
Найпоширенішими симптомами "Омікрону" є:
- нежить (73%);
- головний біль (67,5%);
- втому (63,5);
- чхання (60%);
- біль у горлі (59,6%).
У пацієнтів також буває кашель (43,5%), хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо.
З'явились, також, нові симптоми, які є нетипові для інших штамів коронавірусу. Британськими вченими, було досліджено новий симптом цього варіанту вірусу - чхання. Причому проявляється він виключно у щеплених людей, які все ж інфікувались після вакцинації. Це дає вірусу можливість більше розповсюдитись і збільшує ризик появи нових мутацій.
Також знайшли некласичний симптом - втрату апетиту.Результати дослідження, співпадають із невеликою групою даних від учасників, які повідомили, що їхні позитивні результати ПЛР-тестів передбачали або підтвердили штам "Омікрон".
Усі ці ознаки набувають більш важкої форми і тривають довше у тих, хто не робив щеплення, стверджують вчені. Вакциновані і ті, що вже перехворіли на коронавірус, переносять захворювання у легшій формі.
Важливі особливості "Омікрону":
- середній вік хворих на "Омікроном" - 30,8 років, у "Дельти" - 38,3 роки;
- ризик повторного зараження - у 5 разів вище, ніж у "Дельти";
- "Омікрон заразніший за "Дельту" у 2,9 разів;
- "Омікроном" частіше, ніж "Дельтою", заражаються в домашньому середовищі;
- інкубаційний період становить три доби.
Найбільш ефективні заходи, що дозволяють обмежити поширення вірусного збудника COVID-19, полягають у тому, щоб дотримуватися дистанції щонайменше 1 м від оточуючих; носити маску, що добре прилягає; відчиняти вікна для посиленої вентиляції приміщень; уникати знаходження у погано провітрюваних та переповнених людьми просторах; дотримуватися гігієни рук, кашляти і чхати в згин ліктя або серветку; і пройти вакцинацію, як тільки це стане можливим у встановленому порядку черговості.
І не забувайте, що ви можете застрахуватися від будь-якого штаму COVID-19.